O nás

Tradice a profesionální přístup

Jsme rodinná firma, které záleží na budování dlouhodobých a výjimečných vztahů. Uvědomujeme si jedinečnost potřeb každého zákazníka, umíme naslouchat a hledat cesty k společnému řešení. Díky rodinnému managementu děláme rozhodnutí rychle a v souladu s našimi osobními hodnotami. Pro naše zákazníky nejsme pouze dodavatel, ale partner, který pomáhá zlepšovat zdravotnickou péči.

Průmyslový výzkum a experimentální vývoj pro výrobu ve společnosti VUP Medical, a.s.

Realizovaný společností VUP Medical, a.s. se zabývá výzkumnou a vývojovou činností pro inovativní řešení produktů společností VUP Medical, a.s.

Projekt je řešen ve spolupráci s výzkumnou organizaci – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze (ČVUT UCEEB) a je realizován od 1. 1. 2016 do 31. 12. 2019.

Výsledkem projektu budou 2 prototypy – nové inovované produkty v oblasti zdravotnických potřeb, konkrétně hydrogely aplikované na stávající kryt COM pro léčbu popálenin.

Projekt Průmyslový výzkum a experimentální vývoj pro výrobu ve společnosti VUP Medical, a.s. je financovaný za podpory EU z OP PIK.

Výzkum a vývoj

Naše společnost vznikla jako Výzkumný ústav pletařský, který byl světově uznávanou státní výzkumnou institucí zaměřenou na výzkum a vývoj speciálních zdravotnických textilií. Od roku 1991 je v soukromém vlastnictví. Naše společnost se od počátku své existence soustředí na výzkum a vývoj pletených zdravotnických prostředků. Naše pletená cévní protéza s kolagenem, kterou stále vylepšujeme, se stala nepostradatelným pomocníkem cévních chirurgů při provádění cévních rekonstrukcí. Později jsme naši nabídku zdravotnických prostředků doplnili o obvazové materiály a kýlní sítky.

Právo na dostupnější péči

Naší dlouhodobou snahou je dělat lékařskou péči dostupnější. Věříme, že kdokoliv na světě má právo na kvalitní a dostupnou péči, to nás motivuje při vývoji našich výrobků. Lékařům a nemocnicím se vždy snažíme vyjít vstříc a objednané výrobky neváháme přizpůsobit na míru potřebám jejich pacientů. Těší nás, že naše výrobky pomáhají lékařům a pacientům ve více než 40 zemích světa.

Výroba

Všechny naše zdravotnické prostředky vyrábíme v sídle naší společnosti v Brně. Sami si vyrábíme také kolagen, který je významnou a nedílnou součástí cévních protéz.

Podporujeme

V letech 2018 a 2019 jsme podpořili charitativní misi Lékaři pro Bénin organizovanou týmem českých lékařů dodávkou kýlních sítěk a obvazových materiálů.  

Proč s námi spolupracovat

Spolupráci stavíme především na dlouhodobých a pevných vztazích. Našim partnerům nasloucháme a jejich připomínky a doporučení se snažíme promítat do našich výrobků. Jsme vstřícní k výrobě specifických rozměrů na žádost zákazníka. Díky výrobě a skladům přímo v sídle společnosti umíme pružně reagovat na poptávku a velmi rychle dodat zboží zákazníkům. Distributorům navíc poskytujeme různá produktová a odborná školení, která jim pomohou najít a upevnit svou pozici v silném konkurenčním prostředí.

Dotace

Od roku 2024 realizujeme projekt FX04030018_3212 s názvem „Automatizace procesu výroby nových inovativních zdravotnických prostředků ve společnosti VUP Medical“ z programu The Country for the Future.

Název projektu: T-FLOW Systém pro telemetrické sledování a měření průtoku krve cévní protézou

Cílem projektu je vývoj systému pro telemetrické sledování a měření průtoku krve cévní protézou použité v cévní chirurgii při léčbě vaskulárních onemocnění. Cílem hlavního příjemce VUP Medical je prostřednictvím výzkumu a vývoje a na základě vyvinutých produktů umožnit pacientovi a ošetřujícímu lékaři včas identifikovat a reagovat na možné zdravotní komplikace po chirurgickém zákroku. Výsledný produkt také umožní sledovat moderní trendy v medicíně spočívající ve vzdálené monitoraci zdravotnického prostředku.

Očekávané výstupy projektu:

  • Cévní protézy umožňující měření průtoku krve v těle pacienta
  • Čtecí zařízení pro sběr měřených dat určené pro domácí použití pacientem
  • Softwarové platformy pro sběr a zpracování získaných dat z cévní protézy pomocí čtecího zařízení

Tento projekt byl podpořen Technologickou agenturou ČR v rámci Programu TREND / podprogramu 1 „Technologičtí lídři“ z finančních prostředků EU v rámci Národního plánu obnovy (Nástroje pro uživení a odolnost/Recovery and Resilience Facility).

Historie VUP